Gymnázium Chomutov se zapojilo do realizace sportovního projektu "SPORT A POHYB DĚTEM"

Gymnázium Chomutov se aktivně zapojilo do realizace projektu „Sport a pohyb dětem", který je zaměřen na funkční trénink, tj. systém pohybu, který využívá specifických tréninkových principů, které dětem a mládeži umožní vykonávat běžné denní, ale i sportovní aktivity, s výrazně vyšší efektivitou a současně nižším rizikem úrazu.

Správný trénink vede ke komplexní trénovanosti organizmu, získání základních funkčních pohybových vzorců se správným zapojením středu těla a rozvoji koordinace a balančních schopností. Obrovským benefitem je zachování funkčních rozsahů, správného držení těla a prevence zranění.

Na vzdělávacím programu „Sport a pohyb dětem", který je akreditován Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, se naše pedagožka Mgr. Jana Hyjánková učila nejenom, jak má správně provozovat funkční trénink s našimi žáky, ale také se dozvěděla řadu informací o zdravé výživě a psychologii. V historicky prvním běhu akreditovaného vzdělávacího programu se stala úspěšnou absolventkou, když po složení náročného testu získala osvědčení.

2017-sport-a pohyb
První běh kurzu přijelo podpořit velké množství osobností, mezi kterými můžeme jmenovat vedoucí odboru školství, mládeže a tělovýchovy Ing. Dagmar Waicovou z Ústeckého kraje, která zde zastupovala náměstka hejtmana Petra Šmída, který převzal nad projektem záštitu; Otu Schneppa, zástupce Nadace ČEZ; Jaroslava Santnera, starostu obce Radonice či pana poslance MUDr. Jaroslava Krákoru. Kurz lektorovali Mgr. David Holzer, Mgr. Jakub Strakoš a Mgr. Lenka Krutilová.

Mgr. Jana Hyjánková na akreditovaném školení ocenila, že nabízí dětem a mládeži pohybové aktivity zábavnou formou. Projekt se bude moci na naší škole realizovat díky finanční podpoře Nadace ČEZ, která je partnerem projektu a která poskytla naší škole sportovní pomůcky pro funkční trénink. Hodina pro studenty bude na gymnáziu probíhat jednou týdně pod vedením paní profesorky Hyjánkové.

Těmito pomůckami pro naše studenty je náčiní pro rozvoj rychlosti (rychlostní žebřík, vytyčovací mety, překážky, Gun-ex), pro rozvoj síly (power bag, kettlebell, medicinbaly, expandéry, gumové lano, posilovací tyč, trx rip, slambally), pomůcky s balančním a stabilizačním zaměřením (bosu, balanční čočky, overbally, gymball, závěsné systémy) a spousta dalších.

V druhé vlně pak bude areál gymnázia vybaven venkovní posilovací konstrukcí.

Více informací o projektu : www.sportapohybdetem.cz

Další informace

2018-projekt-eu-profesni-rozvoj

Tato škola je zapojena do realizace projektu

PROFESNÍ ROZVOJ PEDAGOGŮ GYMNÁZIA CHOMUTOV

CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_035/0007252

logo-fondu-eu

Tato škola je zapojena do realizace projektu

DOTYKOVÁ ZAŘÍZENÍ VE VÝUCE

CZ.1.07/1.3.00/51.0017 

Tato škola je zapojena do výzvy EU peníze středním školám

OPERAČNÍ  PROGRAM  VZDĚLÁVÁNÍ  PRO  KONKURENCESCHOPNOST

Čtenářská a informační gramotnost
Finanční gramotnost
Využívání ICT

logo-ipo

 Gymnázium, Chomutov, Mostecká 3000, p.o.,

partner 07 projektu s reg. č. CZ.1.07/1.1.00/44.0005 s názvem 
„Přírodovědné a technické vzdělávání Ústeckého kraje“   

Tato škola realizuje projekt
„Zvýšení kvality vzdělávání na Gymnáziu CV“
z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost, Výzva č. 56, reg.č. projektu CZ.1.07/1.1.00/56.1324

Tato škola realizuje projekt
„Jazyky on-line Gymnázium Chomutov“
z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost, Výzva č. 57, reg.č. projektu CZ.1.07/1.1.00/57.1401