Mladý Demosthenes

mlady-demosthenes-sk-2012-1-smallV pátek 14. prosince 2012 se na naší škole uskutečnila soutěž Mladý Demosthenes. Přestože se jednalo již o šestý ročník tohoto celorepublikového klání, u nás to byla premiéra pro studenty i učitele. Školní kolo soutěže o nejlepšího řečníka proběhlo pátou a šestou hodinu v učebně č. 35 pod záštitou kabinetu českého jazyka.

Páni profesoři hodnotili výmluvnost studentů ve dvou kategoriích. Kritéria byla přísná a objektivní, mimo jiné se hodnotila vhodnost tématu, výběr jazykových prostředků, práce s hlasem a celkové vystupování soutěžících.

mlady-demosthenes-sk-2012-2-smallVšichni gymnazisté příjemně překvapili pečlivě připravenými proslovy a za to si odnesli účastnické listy. Přestože byl souboj vyrovnaný, porota musela určit jen jednoho vítěze, který bude 30. ledna 2013 reprezentovat naši školu na regionálním kole v Ústí nad Labem. V kategorii prvních a druhých ročníků (třeťáci a čtvrťáci šestiletého cyklu) zvítězila Tereza Jirásková (4.F) a v konkurenci třeťáků a maturantů si diplom a bonboniéru za první místo odnesla Kateřina Pacáková (6.F).

Studenti i profesoři zvládli první ročník soutěže na našem gymnáziu na jedničku. Doufejme, že i v dalších letech bude kabinet českého jazyka pořádat rétorické soutěže a studenti a studentky budou mít možnost vyjádřit své názory a zdokonalit řečnické schopnosti.

Finalistkám přejeme hodně štěstí v regionálnínm kole.

Poděkování ze strany školy patří  reklamním partnerům školního kola soutěže: společnosti PPM s.r.o.,společnosti Trading BR s.r.o., společnosti AB STAIN, s.r.o. a Ivanu Šantorovi.

Kateřina Pacáková 6.F

Další informace

2018-projekt-eu-profesni-rozvoj

Tato škola je zapojena do realizace projektu

PROFESNÍ ROZVOJ PEDAGOGŮ GYMNÁZIA CHOMUTOV

CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_035/0007252

logo-fondu-eu

Tato škola je zapojena do realizace projektu

DOTYKOVÁ ZAŘÍZENÍ VE VÝUCE

CZ.1.07/1.3.00/51.0017 

Tato škola je zapojena do výzvy EU peníze středním školám

OPERAČNÍ  PROGRAM  VZDĚLÁVÁNÍ  PRO  KONKURENCESCHOPNOST

Čtenářská a informační gramotnost
Finanční gramotnost
Využívání ICT

logo-ipo

 Gymnázium, Chomutov, Mostecká 3000, p.o.,

partner 07 projektu s reg. č. CZ.1.07/1.1.00/44.0005 s názvem 
„Přírodovědné a technické vzdělávání Ústeckého kraje“   

Tato škola realizuje projekt
„Zvýšení kvality vzdělávání na Gymnáziu CV“
z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost, Výzva č. 56, reg.č. projektu CZ.1.07/1.1.00/56.1324

Tato škola realizuje projekt
„Jazyky on-line Gymnázium Chomutov“
z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost, Výzva č. 57, reg.č. projektu CZ.1.07/1.1.00/57.1401