Jaký byl netradiční oběd aneb Vánoční tradice Francouzštiny

Každý má nějaké své tradice. Ve školce jsou besídky, ve školách se dávají dárky kamarádům, doma se díváme každý rok na stejné vánoční pohádky. My, co máme francouzštinu jako druhý jazyk, chodíme před Vánoci na oběd.

Každá skupina dostala svůj vlastní termín, na který se mohla přes útrapné dny ve škole těšit. Jako první šla vyzkoušet prostředí a jídlo 2. A dne 19. 12. Hned další den se vydala skupina 4. A. Co si ti myslí?

Naše třída 4. A, se spolu s paní profesorkou Sabadošovou rozhodla zpříjemnit si poslední den před Vánoci, kdy jsme měli poslední hodinu francouzštiny. Potom, co jsme napsali test a přečkali ještě několik dalších vyučovacích hodin, jsme společně vyrazili na oběd do restaurace The Gusto, kde jsme měli předem zarezervovaný stůl a domluvené menu. Jídlo bylo opravdu vynikající. Sestávající z předkrmu, hlavního chodu a delikatesního dezertu. Během jídla jsme si povídali, a i když je nás málo a ještě několik lidí onemocnělo, dokázali jsme si, že i v 6 lidech si lze užít spoustu zábavy. Protože jak víme již od seznamovacího kurzu - jídlo sbližuje! Tímto bychom chtěli moc poděkovat paní profesorce za skvělý nápad a organizaci:).

Magda Dočkalová, 4. A


Zbývali jsme my nováčci. Nedočkavě jsme se na svůj den těšili. Konečně přišel, stačilo pouze vydržet nekonečné hodiny v lavici a pak vyrazit směr The Gusto. Šli jsme ve čtvrtek 21. prosince. Příjemné posezení, diskuze na různá témata a spoustu smíchu střídal skvělý oběd v podobě dýňového pyré jako předkrmu, medailonků s grilovanou zeleninou, jako hlavní chod a Panna Cottou, dezertem, který byl třešničkou na dortu. Nejenom, že jsme se skvěle najedli, ale poznali jsme se i trochu jinak s naší Paní profesorkou. Neviděli jsme ji pouze jako učitelku, ale jako úplně obyčejného člověka.

Celý oběd na nás působila velmi dobrá nálada, díky které jsme odpustili Paní profesorce domácí úkoly, nebo špatné známky z testů. A to je co říct, nemyslíte?
Moc se těšíme na zopakování na příští rok. Došli jsme k závěru, že to za ten oběd všechno prostě stojí a navíc, francouzský předvánoční oběd, to zní skvěle ne?

Dominika Koritinová a Klára Šamonilová, 1. A

Další informace

2018-projekt-eu-profesni-rozvoj

Tato škola je zapojena do realizace projektu

PROFESNÍ ROZVOJ PEDAGOGŮ GYMNÁZIA CHOMUTOV

CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_035/0007252

logo-fondu-eu

Tato škola je zapojena do realizace projektu

DOTYKOVÁ ZAŘÍZENÍ VE VÝUCE

CZ.1.07/1.3.00/51.0017 

Tato škola je zapojena do výzvy EU peníze středním školám

OPERAČNÍ  PROGRAM  VZDĚLÁVÁNÍ  PRO  KONKURENCESCHOPNOST

Čtenářská a informační gramotnost
Finanční gramotnost
Využívání ICT

logo-ipo

 Gymnázium, Chomutov, Mostecká 3000, p.o.,

partner 07 projektu s reg. č. CZ.1.07/1.1.00/44.0005 s názvem 
„Přírodovědné a technické vzdělávání Ústeckého kraje“   

Tato škola realizuje projekt
„Zvýšení kvality vzdělávání na Gymnáziu CV“
z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost, Výzva č. 56, reg.č. projektu CZ.1.07/1.1.00/56.1324

Tato škola realizuje projekt
„Jazyky on-line Gymnázium Chomutov“
z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost, Výzva č. 57, reg.č. projektu CZ.1.07/1.1.00/57.1401