Itálie

Colosseum, Pantheon a krása umění. Všichni to známe, vypráví nám o tom babičky, vídáme fotky na internetu, vidíme filmy v televizi a slýcháváme o tom, ale vidět vše na vlastní oči? To je teprve ten úžas.

Dne 1.5. jsme se ráno vzbudili, uzavřeli kufry, nasadili si batohy na záda a vydali se směr naše gymnázium. Čekala nás velmi dlouhá cesta autobusem. Někteří se cesty obávali, ale všichni se těšili na příjezd do Itálie.

Před autobusem bylo více zavazadel než lidí. Však ono se nebylo čemu divit. Na 16 hodin dlouhou cestu jsme se do autobusu museli skoro nastěhovat. Mezi naši hlavní výbavu patřila deka s polštářem, jídlo, pití, sluchátka a více či méně elektroniky. Cesta byla velmi náročná. Hlavně pro naše nohy, které nám v našem pohodlí dosti překážely, ale nakonec jsme se dočkali a přejeli italské hranice.

 

Druhý den nás čekala prohlídka Říma. Na nohy jsme se postavili okamžitě po našem příjezdu a to se ne každému líbilo. Byli jsme totiž velmi unavení. Šli jsme na metro a všichni jsme došli k závěru, že už nikdy si nebudeme stěžovat na naše pražské metro. To římské je totiž velmi přeplněné hned od druhé zastávky. Prošli jsme si náměstí Piazza Navona, chrám Pantheon, viděli Trajánův sloup, Benátské náměstí, podívali se na fontánu di Trevi a sedli si na Španělské schody. Mezi přechody od jedné památky ke druhé jsme měli vždy nějakou chvilku volna. Tu někteří strávili nad zmrzlinou a procházeli okolí a jiní ulevovali svým bolavým nohám a užívali si ten krásný pohled ze sedu. Celý den jsme zakončili na Forum Romanum s Colosseem, tam se nám to líbilo nejvíce.

Třetí den jsme jeli do městečka TIVOLI na prohlídku villy d´Este do zahrad, kde nás zaujaly především fontány. Ty máme vyfoceny 1000x jinak. Pokračovali jsme do Vatikánu, kam jsme museli bohužel dojet metrem, navštívit náměstí sv. Petra. Viděli jsme baziliku sv. Petra a Vatikánské muzeum se Sixtinskou kaplí. Prošli jsme se kolem Andělského hradu a den ukončili na řece Tibeře – na Andělském mostě.

Poslední čtvrtý den jsme jeli do Florencie. Tentokrát jsme metro vyměnili za vlak, který byl mnohem příjemnější. Tam se především líbilo našim cestovatelkám kvůli obchodům a jejich překrásným výlohám, ale peněženky zas tak spokojené nebyly. Nebylo to ovšem jenom o nákupech. Viděli jsme katedrálu Santa Maria del Fiore, náměstí Piazza della Signoria se sochou Davida od Michelangela a slavný most Ponte Veccio. Někteří si zašli do galerie Uffizi a ostatní šli na vyhlídku Piazzale Michelangelo, kde bylo vidět celé město. A večer jsme jeli domů. Velmi neradi.

 

Ač jsme byli unavení, ač jsme za sebou měli více než 15 hodin v autobuse a málo spánku, všechno jsme to zvládli, naše cesty nebyly vždy posázeny drahokamy a červeným kobercem lemovaným sametovými sedačkami, ale dokázali jsme to. Nachodili jsme přes 30 km za celé tři dny, ale něco vám řekneme, stálo to za to. Chtěli bychom věnovat velké díky naší průvodkyni, naší „tetě" Haničce, která se na nás celý výlet usmívala, měla velkou trpělivost a k našemu úžasu mnohdy větší výdrž než my. Její povídání a výdrž vůči vnějším podmínkám byla nepřekonatelná a my si díky ní mohli vychutnat tu starou krásu Itálie. I s našimi paními učitelkami jsme byli spokojení. Konečně nad námi nestály naštvané s výsledky testů, ale byly spokojené a usměvavé. I přes pár drobných chybiček byl náš výlet příjemným zpestřením našeho studentského života a tak trochu jinou hodinou dějepisu. Dokonce bychom si i pár dnů přidali.

Poděkování patří též firmě SETJA s.r.o, se sídlem Maxima Gorkého 674/11, Vejprty za finanční příspěvek na uvedenou akci poskytnutý formou daru Sdružení příznivců Gymnázia Chomutov, z.s.

Dominika Koritinová, Klára Šamonilová 1.A

 

 

 

 

Další informace

2018-projekt-eu-profesni-rozvoj

Tato škola je zapojena do realizace projektu

PROFESNÍ ROZVOJ PEDAGOGŮ GYMNÁZIA CHOMUTOV

CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_035/0007252

logo-fondu-eu

Tato škola je zapojena do realizace projektu

DOTYKOVÁ ZAŘÍZENÍ VE VÝUCE

CZ.1.07/1.3.00/51.0017 

Tato škola je zapojena do výzvy EU peníze středním školám

OPERAČNÍ  PROGRAM  VZDĚLÁVÁNÍ  PRO  KONKURENCESCHOPNOST

Čtenářská a informační gramotnost
Finanční gramotnost
Využívání ICT

logo-ipo

 Gymnázium, Chomutov, Mostecká 3000, p.o.,

partner 07 projektu s reg. č. CZ.1.07/1.1.00/44.0005 s názvem 
„Přírodovědné a technické vzdělávání Ústeckého kraje“   

Tato škola realizuje projekt
„Zvýšení kvality vzdělávání na Gymnáziu CV“
z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost, Výzva č. 56, reg.č. projektu CZ.1.07/1.1.00/56.1324

Tato škola realizuje projekt
„Jazyky on-line Gymnázium Chomutov“
z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost, Výzva č. 57, reg.č. projektu CZ.1.07/1.1.00/57.1401