Vánoce s Comodem

Blíží se konec roku, ke kterému neodmyslitelně patří i Vánoce. Přípravy na ně už pomalu vrcholí. Vánoční zpívání našeho pěveckého sboru Comodo už ale vyvrcholilo! Během adventu si sbor zazpíval v okolí Chomutova hned několikrát.

Začalo se 2. prosince, a to pěkně zostra. Comodo se totiž s Kamilou Nývltovou a Danielem Hůlkou zúčastnilo slavnostního rozsvícení vánočního stromu na náměstí 1. Máje. Po společném zpívání koled, ke kterému zpěváci přiměli i celé naplněné náměstí, následoval velkolepý ohňostroj. Tím byly zahájeny Chomutovské Vánoce!

Comodo na sebe nenechalo dlouho čekat s dalším vánočním koncertem, který se uskutečnil v Droužkovicích v místním kostele sv. Mikuláše. Sbor zazpíval dětem z mateřských škol, které se k němu později i připojily se známými koledami jako je Štědrej večer nastal nebo Nesem vám noviny. Po zpívání se tři studenti převlékli za Mikuláše, čerta a anděla a předali malým dětem z Droužkovic Mikulášskou nadílku.

-

Na nejdůležitější událost se však Comodo těšilo až do soboty 15. prosince, kdy proběhl tradiční Vánoční koncert v kostele sv. Kateřiny. V 17 hodin, kdy koncert začínal, byl kostel plný diváků, kteří se přišli podívat na sbor a poslechnout si jeho pestrý repertoár. Hned po vstupu do kostela mohl každý návštěvník dostat zpěvník s koledami nebo také ochutnat perníčky s pečeným čajem – to vše připraveno sborovými zpěváky. Vánoční atmosféru navozenou tímto občerstvením však upevnil až příchod celého sboru. Vánoční písně, písně duchovní, ukolébavky, sóla či duety, zpívání s prskavkami – to vše sbor během koncertu nabídl. Na závěr si s námi spokojení diváci zazpívali nejznámější koledy. Rolničky roztančily celý kostel!

-

Následující den byl pro Comodo malé déjà vu. Spolu s mladším sborem Světlušky z Jirkovské ZUŠ si totiž už po několikáté zazpíval na náměstí 1. Máje, tentokrát v party stanu.
Tečku za koncerty v období adventu napsal sbor posledním vystoupením 18. prosince v domově důchodců v Jirkově. Písničky udělaly všem posluchačům radost a naladily je na blížící se Vánoce!

Celý pěvecký sbor Comodo Vám přeje krásné a pohodové Vánoce strávené se svými blízkými a co nejúspěšnější nový rok 2019.

 

Matěj Koudelka

Další informace

2018-projekt-eu-profesni-rozvoj

Tato škola je zapojena do realizace projektu

PROFESNÍ ROZVOJ PEDAGOGŮ GYMNÁZIA CHOMUTOV

CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_035/0007252

logo-fondu-eu

Tato škola je zapojena do realizace projektu

DOTYKOVÁ ZAŘÍZENÍ VE VÝUCE

CZ.1.07/1.3.00/51.0017 

Tato škola je zapojena do výzvy EU peníze středním školám

OPERAČNÍ  PROGRAM  VZDĚLÁVÁNÍ  PRO  KONKURENCESCHOPNOST

Čtenářská a informační gramotnost
Finanční gramotnost
Využívání ICT

logo-ipo

 Gymnázium, Chomutov, Mostecká 3000, p.o.,

partner 07 projektu s reg. č. CZ.1.07/1.1.00/44.0005 s názvem 
„Přírodovědné a technické vzdělávání Ústeckého kraje“   

Tato škola realizuje projekt
„Zvýšení kvality vzdělávání na Gymnáziu CV“
z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost, Výzva č. 56, reg.č. projektu CZ.1.07/1.1.00/56.1324

Tato škola realizuje projekt
„Jazyky on-line Gymnázium Chomutov“
z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost, Výzva č. 57, reg.č. projektu CZ.1.07/1.1.00/57.1401