Mezinárodní soutěž Náboj

V pátek 22. března se v brzkých hodinách sešla skupina několika chytrých hlav z Gymnázia Chomutov. A nebylo to jen tak! Všichni společně čekali na autobus, aby je odvezl na autobusové nádraží Florenc v Praze.

Odtud byl naplánovaný přesun metrem linky C až na Chodov, kde se nachází TOP HOTEL Praha. Tam se měla toho dne konat matematicky zaměřená týmová soutěž Náboj!

Vše proběhlo podle plánů. Autobus přijel, dovezl úspěšně celou skupinu studentů společně s jejich doprovodem do Prahy. Všichni se následně dostali až do rozlehlého TOP HOTELU Praha. Budova byla již naplněna nadšenci ze všech koutů republiky.

Dva týmy z naší školy se pohodlně usadily u svých stolů a čekaly na zahájení soutěže. Když to vypuklo, snad od hrotů tužek létaly jiskry! Každý chtěl vyřešit co největší množství úloh a tomu odpovídala i soustředěnost.

Na řešení úloh měli všichni 2 hodiny. Tato doba se na první dojem jeví jako dlouhá, ale během soutěžního vypětí to uteče jako voda! Nutno také podotknout, že se jedná o mezinárodní soutěž. Celkem se účastnilo přes tisíc týmů, ve kterých bylo více než 5000 jednotlivých soutěžících! Soutěžilo se současně v Praze, Opavě, Bratislavě, Košicích, Pasově, Linci, Krakově, Vratislavi, Varšavě, Bělostoku, Budapešti, Veszprému, Edinburghu, Konstanci a nově také Cambridgi, Curychu a Novosibirsku.

Tento den byl, zdá se, pro oba týmy dnem dobrým. Vedly si po celou dobu soutěžení báječně! Nakonec dosáhly pěkných umístění jak v měřítku republikovém, tak v tom mezinárodním.

Soutěž všichni zhodnotili jako úspěšnou, vydařenou a zábavnou. Venku bylo navíc pěkné počasí, takže se jelo domů rozhodně s dobrou náladou!

Matěj Koudelka

V rámci České republiky skončila naše družstva na krásném 56. (ze 137) a 59. (ze místě.

V mezinárodní konkurenci skončila naše družstva na hezkém 245. a 199. místě.

.
"Junioři"
"Senioři"

Další informace

2018-projekt-eu-profesni-rozvoj

Tato škola je zapojena do realizace projektu

PROFESNÍ ROZVOJ PEDAGOGŮ GYMNÁZIA CHOMUTOV

CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_035/0007252

logo-fondu-eu

Tato škola je zapojena do realizace projektu

DOTYKOVÁ ZAŘÍZENÍ VE VÝUCE

CZ.1.07/1.3.00/51.0017 

Tato škola je zapojena do výzvy EU peníze středním školám

OPERAČNÍ  PROGRAM  VZDĚLÁVÁNÍ  PRO  KONKURENCESCHOPNOST

Čtenářská a informační gramotnost
Finanční gramotnost
Využívání ICT

logo-ipo

 Gymnázium, Chomutov, Mostecká 3000, p.o.,

partner 07 projektu s reg. č. CZ.1.07/1.1.00/44.0005 s názvem 
„Přírodovědné a technické vzdělávání Ústeckého kraje“   

Tato škola realizuje projekt
„Zvýšení kvality vzdělávání na Gymnáziu CV“
z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost, Výzva č. 56, reg.č. projektu CZ.1.07/1.1.00/56.1324

Tato škola realizuje projekt
„Jazyky on-line Gymnázium Chomutov“
z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost, Výzva č. 57, reg.č. projektu CZ.1.07/1.1.00/57.1401