Roman Fiala vyhrál olympiádu v anglickém jazyce

Cenného úspěchu, kterým udělal radost nejen sobě, ale i své škole, dosáhl Roman Fiala z 2. A Gymnázia Chomutov. Po prvenstvích ve školním, okresním i krajském kole zvítězil i v celostátním finále olympiády v anglickém jazyce.

Vzhledem k epidemické situaci se i celostátní kolo konalo on-line. Hlavní a závěrečnou disciplínou byl rozhovor se členy komise, při kterém se obě strany viděly jen skrze obrazovky monitorů. Studenta chomutovského gymnázia ale ztížené podmínky nerozhodily, a to především díky zkušenostem z podobných soutěží, kterých se pravidelně účastní od druhého stupně základní školy. Jeho písemná cvičení i rozhovor nakonec komise vyhodnotila jako nejlepší.

„Vlastně mě to docela překvapilo, protože jsem dostal takové nešťastné téma – štěstí. O tom jsem měl mluvit osm minut. Trochu jsem vařil z vody a říkal si, že to na vítězství asi nebude, zvlášť když jsem členům komise pořádně neviděl do obličeje a nemohl se orientovat podle jejich reakcí. Nakonec jsem byl příjemně překvapen," říká Roman Fiala, který se anglickému jazyku věnuje od dětství. „V angličtině jsem sledoval filmy a četl knihy, například Harryho Pottera. Když jsem byl starší, účastnil jsem se hodin přípravy ke zkouškám Cambridge v jazykovém centru Medou v Jirkově, které mi toho daly asi nejvíc a díky kterým jsem Cambridge certifikáty také získal. Nesmím zapomenout na skvělé učitelky angličtiny na základce, Dagmar Skálovou a později Michaelu Jarešovou. Dík patří i mojí současné učitelce angličtiny Marcele Tichotové, která mě také skvěle připravila."

Přes zjevné vlohy Roman Fiala svou budoucnost s anglickým jazykem pravděpodobně nespojí: „Přemýšlel jsem i nad učitelem angličtiny, ale zaměřuji se víc na matematiku a fyziku, takže spíš budu studovat ČVUT nebo matematicko-fyzikální fakultu. Angličtina tam ale bude hrát také roli, je to taková užitečná dovednost."

zdroj: Chomutovské noviny

Další informace

2018-projekt-eu-profesni-rozvoj

Tato škola je zapojena do realizace projektu

PROFESNÍ ROZVOJ PEDAGOGŮ GYMNÁZIA CHOMUTOV

CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_035/0007252

logo-fondu-eu

Tato škola je zapojena do realizace projektu

DOTYKOVÁ ZAŘÍZENÍ VE VÝUCE

CZ.1.07/1.3.00/51.0017 

Tato škola je zapojena do výzvy EU peníze středním školám

OPERAČNÍ  PROGRAM  VZDĚLÁVÁNÍ  PRO  KONKURENCESCHOPNOST

Čtenářská a informační gramotnost
Finanční gramotnost
Využívání ICT

logo-ipo

 Gymnázium, Chomutov, Mostecká 3000, p.o.,

partner 07 projektu s reg. č. CZ.1.07/1.1.00/44.0005 s názvem 
„Přírodovědné a technické vzdělávání Ústeckého kraje“   

Tato škola realizuje projekt
„Zvýšení kvality vzdělávání na Gymnáziu CV“
z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost, Výzva č. 56, reg.č. projektu CZ.1.07/1.1.00/56.1324

Tato škola realizuje projekt
„Jazyky on-line Gymnázium Chomutov“
z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost, Výzva č. 57, reg.č. projektu CZ.1.07/1.1.00/57.1401