Gymnázium Chomutov vicemistrem ČR středních škol v softbalu!

Ve středu 15.6.2022 se družstvo Gymnázia Chomutov účastnilo Mistrovství České republiky škol ve smíšeném slowpitchi, které se konalo v Kostelci nad Orlicí. „Slowpitch" je způsob hry softballu, kde nadhazovač hází vysoký, pomalý míč.

2022 softbal

Turnaje se účastnilo šest týmů, které byly rozděleny do dvou skupin po třech týmech. Ve skupinách hrál každý s každým a první dva týmy ze skupin postupovaly do semifinále, třetí ve skupinách si to následně rozdaly o 5. místo. Družstvo Gymnázia Chomutov bylo ve skupině se SZeŠ Kostelec nad Orlicí a Gymnáziem Postupická z Prahy.

První zápas naši studenti sehráli se SZeŠ Kostelec nad Orlicí. Zápas byl dobrý na rozehrání, výhra 12:2 tomu také nasvědčovala.

Druhý souboj proběhl s Gymnáziem Postupická. Zápas nabídl pro všechny příjemnou podívanou. Bohužel však naši hráči tahali za kratší konec a nakonec prohráli 10:13. Jelikož Gymnázium Postupická porazilo SZeŠ Kostelec nad Orlicí, naši reprezentanti postoupili ze druhého místa ve skupině do semifinále.

Semifinále proběhlo s Obchodní Akademií T.G.M. Kostelec nad Orlicí, jehož družstvo bylo uskupeno okolo výtečného softbalisty, Jonáše Voráčka. Celý zápas měli naši hráči pod kontrolou, soupeře k ničemu nepustili a zaslouženě vyhráli 12:4.

Ve finále pak nehráli s nikým jiným než s Gymnáziem Postupická. Zápas byl zpočátku vyrovnaný, pak ale soupeři odskočili v 6. směně na rozdíl 6 bodů, který už bohužel naši hráči nedotáhli a prohráli 11:9. Z Kostelce si tak přivezli stříbrné medaile.

Turnaj byl skvěle uspořádán. Naši studenti dosáhli vynikajícího úspěchu, vždyť druhé místo z republikového finále je obrovsky cennou trofejí. Za vzornou reprezentaci školy i města si zaslouží velkou pochvalu!

Další informace

2018-projekt-eu-profesni-rozvoj

Tato škola je zapojena do realizace projektu

PROFESNÍ ROZVOJ PEDAGOGŮ GYMNÁZIA CHOMUTOV

CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_035/0007252

logo-fondu-eu

Tato škola je zapojena do realizace projektu

DOTYKOVÁ ZAŘÍZENÍ VE VÝUCE

CZ.1.07/1.3.00/51.0017 

Tato škola je zapojena do výzvy EU peníze středním školám

OPERAČNÍ  PROGRAM  VZDĚLÁVÁNÍ  PRO  KONKURENCESCHOPNOST

Čtenářská a informační gramotnost
Finanční gramotnost
Využívání ICT

logo-ipo

 Gymnázium, Chomutov, Mostecká 3000, p.o.,

partner 07 projektu s reg. č. CZ.1.07/1.1.00/44.0005 s názvem 
„Přírodovědné a technické vzdělávání Ústeckého kraje“   

Tato škola realizuje projekt
„Zvýšení kvality vzdělávání na Gymnáziu CV“
z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost, Výzva č. 56, reg.č. projektu CZ.1.07/1.1.00/56.1324

Tato škola realizuje projekt
„Jazyky on-line Gymnázium Chomutov“
z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost, Výzva č. 57, reg.č. projektu CZ.1.07/1.1.00/57.1401